DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY NÁKUPY OD 1500 Kč

FITBOY České lněné semínko hnědé 1000g 1000g

Neohodnoceno
Značka: FITBOY

Také lněné semínko je důležitou součástí Vašich jídelníčků. Jedna lžička denně se určitě někam vleze, třeba do svačiny. Sklizeno v České republice v září 2023.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024
59 Kč 45 Kč
FITBOY České lněné semínko hnědé 1000g 1000g
Neohodnoceno
Značka: FITBOY
Len hnědý
59 Kč

Len setý je jednoletá bylina pěstována pro vlákna a olejnatá semena. Pochází z regionu mezi východním Středomoří a Indii. Ve velkém se len pěstoval již ve starověkém Egyptě.

Lněná semínka jsou opravdovými borci mezi ostatními semínky. Pro své vysoké výživové hodnoty jsou opravdu nejbohatší. Konkrétně na omega 3 mastné kyseliny, které se vyskytují hlavně v rybím tuku, mají příznivý vliv na metabolismus tuků (snižují LDL cholesterol). Vyznačují se vysokým obsahem vitamínů B1, B2, B3, B5, B6, vitamínu E. Dále obsahem vápníku, železa, manganu, hořčíku, fosforu, draslíku, selenu a zinku. Je plné vlákniny -  1 lžíce lněného semínka obsahuje asi 3 gramy vlákniny. Lněná semínka navíc obsahují oba typy vlákniny, tedy rozpustnou a nerozpustnou. Rozpustná vláknina pomáhá například udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi, zpomaluje trávení, žaludek tak do mozku vysílá signál pro pocit plnosti a vy tedy necítíte chuť ani potřebu konzumovat další jídlo. Nerozpustná vláknina působí preventivně proti zácpě, vzniku hemoroidů a jedná se o zdroj potravy pro střevní mikrobiom.

Využití lněného semínka je opravdu široké. Nejlepší je lněná semínka rozemlít nebo rozdrtit. Celá zrníčka by totiž prošla trávicím traktem bez toho, že by z nich organismus dokázal vstřebat všechny výživné a zdraví prospěšné látky.

Má lehce oříškovou chuť tudíž je výborné na dochucování různých salátů nebo při domácím pečení slaného pečiva, sladkých sušenek i do polévek či ve formě oleje. 

Administrativní zařazení: Olejnatá semena

Země původu: Česká republika

Složení: Lněné semínko hnědé

Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě

 

Nutriční hodnoty

(Ve 100g výrobku je průměrně obsaženo)

Nutriční ukazatel

Hodnota

Jednotka

Energie

2234/534

kJ/kcal

Tuky

42,20

g

- z toho nasycené mastné kyseliny

3,70

g

Sacharidy

28,90

g

- z toho cukry

1,60

g

Vláknina

27,30

g

Bílkoviny

18,30

g

Sůl

0

g

Průměrné hodnoty z: USDA National Nutrient Database for Standart Reference