DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY NÁKUPY OD 1500 Kč

FITBOY Rozinky Sultánky 1000 g 1000g

Neohodnoceno
Značka: FITBOY

Sultánka je nejběžněji používaná rozinka.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024
99 Kč
FITBOY Rozinky Sultánky 1000 g 1000g
Neohodnoceno
Značka: FITBOY

Rozinky jsou sušené plody vinné révy. Různého zbarvení rozinek lze dosáhnout různým způsobem zpracování: Ujgurové v Turfanu již po staletí suší své rozinky tradičně 40 dní v tmavých a relativně chladných větrných sušárnách, tak bobule zůstávají světlé. Když se původně žlutozelené bobule suší na přímém slunci, ztmavnou. Zhnědnou karamelizací.  Zlatově světlé rozinky vznikají ošetřením oxidem siřičitým. Má zásadní vliv na jas, zesvětluje.

Rozinky obsahují rozpustnou i nerozpustnou vlákninu, která je příznivá pro zažívací soustavu a prevenci častých civilizačních onemocnění. Rozinky mají vůči ostatním druhům ovoce větší zastoupení glukózy, proto je glykemický index rozinek vyšší. Znamená to tedy, že hladina krevního cukru po jejich konzumaci stoupá poměrně rychle.

Rozinky se nejvíce používají při pečení, např. do tvarohových nádivek, vánočky, beránka. Někteří si ji s oblibou přidají do müsli či kaše. Ale najdou se i ti, kteří s nimi rádi uvaří omáčku nebo dochutí ryby. 

Ukládáním rozinek do vzduchotěsných obalů zabraňuje zbytečnému vysychání. Pokud jsou rozinky starší, cukry v nich obsažené krystalizují. Krystalizací se však nemění jejich nutriční hodnota. Krystalky se dají rozpustit ponořením rozinek do jakékoliv tekutiny (horká voda, mléko, alkohol, ovocná šťáva).

Zkuste rozinky namočit na 1-2 hodiny do vody. Nabobtnáním se naředí obsah cukrů a celkové energie. Rozinky jsou výborné alternativní přírodní sladidlo.

Administrativní zařazení: Sušené ovoce jednodruhové

Země původu: Turecko 

Složení: Sušené rozinky (99,5%), slunečnicový olej (0,5%)

Nutriční hodnoty

(Ve 100g výrobku je průměrně obsaženo)

Nutriční ukazatel

Hodnota

Jednotka

Energie

1252/299

kJ/kcal

Tuky

0,46

g

- z toho nasycené mastné kyseliny

0,051

g

charidy

79,18

g

- z toho cukry

59,19

g

Vláknina

3,6

g

Bílkoviny

3,07

g

Sůl

-

g

Průměrné hodnoty z: USDA National Nutrient Database for Standart Reference