DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY NÁKUPY OD 1500 Kč

FITBOY Mák Český mletý 1000 g 1000g

Neohodnoceno
Značka: FITBOY

Upečme si makové buchty s českým mákem ,,králem vápníku". 

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024
129 Kč
FITBOY Mák Český mletý 1000 g 1000g
Neohodnoceno
Značka: FITBOY

Pochází z východního Středomoří a jeho květy mají různé barvy, především červenou a bílou. Semena, která tyto květiny produkují, jsou malá, kulatá a namodralá, černá nebo světle šedá v závislosti na tom, kde se pěstují. Česká republika je ve světovém měřítku nejvýznamnější legální pěstitelskou zemí máku. 

Co stojí za pozornost u máku je, jak velké množství vápníku obsahuje. Pravděpodobně nenajdeme potravinu bohatší na vápník než je právě mák. Z minerálních látek je velmi vysoké zastoupení manganu, hořčíku a fosforu. Z vitaminů se mák pyšní vysokým obsahem antioxidačně působícího vitaminu E. Zajímavý je i obsah vitaminů skupiny B. Olej obsažený v makovém semeni obsahuje nejvíce kyseliny linolové ze všech běžně pěstovaných a pro potravu využívaných rostlin. Kyselina linolová (PUFA) patří do skupiny omega-6 esenciálních mastných kyselin

Použití máku je velice dobře známe, nejčastěji v kombinaci se švestkami, jako náplň závinů, buchet koláčů v mleté formě. Zato maková zrníčka poslouží jako posyp pečiva. 

Prioritou FITBOY produktů je dovoz s co nejmenší uhlíkovou stopou. Pokud je to pro nás možné, dovážíme lokální suroviny. A to pro mák platí stoprocentně.

Administrativní zařazení: Olejnatá semena

Země původu: Česká Republika

Složení: Mák modrý 100%

Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě.

Nutriční hodnoty / 100 g
Energetická hodnota: 2169 kJ / 518 kcal
Tuky: 41,2 g
z toho nasycených: 4,7 g
Sacharidy: 15 g
z toho cukry: 0,9 g
Bílkoviny 22,9 g 
Vláknina: 14,5 g
Sůl: 0,0

Podobné produkty

Mák mletý stabilizovaný jemný K 100%
79 Kč
2341