DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY NÁKUPY OD 1500 Kč

FITBOY Pekan ořechy 500 g 500g

Neohodnoceno
Značka: FITBOY

Pozor, tohle není vlašský ořech, ale jemnější, delší a tmavší pekanový ořech. Zkuste a uvidíte, že si ho budete rádi přidávat do müsli a jiných směsí.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
23.4.2024
249 Kč
FITBOY Pekan ořechy 500 g 500g
Neohodnoceno
Značka: FITBOY

Další odrůda ořechů jsou Pecan ořechy, též pekanové. Vzhledem velmi připomínají vlašský ořech, jsou protáhlejší, tmavší, na skus měkčí a jejich chuť je sladší. Pekanové ořechy jsou plodem ořechovce pekanového. Jde o mohutný a dlouhověký strom. Rozrůst se může do výšky až 50 m a šířky až 20 m. Pochází z jižní části Severní Ameriky, kde se dnes pěstuje na menších plantážích, které najdeme také v Mexiku. 

Tak jako všechny oříšky a semínmka i pekanové ořechy mají mnoho prospěšných látek. Díky vysokému obsahu vlákniny a mononenasycených tuků jsou zdravé pro srdce a jsou prevencí kardiovaskulárních chorob. Vláknina napomáhá dobrému trávení a správné činnosti střev. Nízký glykemický index využijí diabetici.

I pekanové ořechy lze dobře využít v kuchyni podobně jako vlašský ořech. Takže je můžete přidávat do müsli a jiných směsí, do sladkého i slaného pečiva, ale díky svému obsahu tuků z nich můžete vyrobit i ořechovou pomazánku nebo sýr. Obzvláště dobré jsou v různých ořechových dezertech.

Administrativní zařazení: Suché skořápkové plody

Země původu: USA

Složení: Jádra pekanových ořechů 100%

Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě

Nutriční hodnoty

(Ve 100g výrobku je průměrně obsaženo)

Nutriční ukazatel

Hodnota

Jednotka

Energie

721/2970

Kcal/kJ

Tuky

72

g

- z toho nasycené mastné kyseliny

6,2

g

Sacharidy

14,3

g

- z toho cukry

4

g

Vláknina

9,6

g

Bílkoviny

9,2

g

Sůl

0

g

Průměrné hodnoty z: USDA National Nutrient Database for Standart Reference