DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY NÁKUPY OD 1500 Kč

FITBOY Mák Český celý 500 g 500g

Neohodnoceno
Značka: FITBOY

Upečme si makové buchty s českým mákem ,,králem vápníku". 

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024
79 Kč
FITBOY Mák Český celý 500 g 500g
Neohodnoceno
Značka: FITBOY

Pochází z východního Středomoří a jeho květy mají různé barvy, především červenou a bílou. Semena, která tyto květiny produkují, jsou malá, kulatá a namodralá, černá nebo světle šedá v závislosti na tom, kde se pěstují. Česká republika je ve světovém měřítku nejvýznamnější legální pěstitelskou zemí máku. 

Co stojí za pozornost u máku je, jak velké množství vápníku obsahuje. Pravděpodobně nenajdeme potravinu bohatší na vápník než je právě mák. Z minerálních látek je velmi vysoké zastoupení manganu, hořčíku a fosforu. Z vitaminů se mák pyšní vysokým obsahem antioxidačně působícího vitaminu E. Zajímavý je i obsah vitaminů skupiny B. Olej obsažený v makovém semeni obsahuje nejvíce kyseliny linolové ze všech běžně pěstovaných a pro potravu využívaných rostlin. Kyselina linolová (PUFA) patří do skupiny omega-6 esenciálních mastných kyselin

Použití máku je velice dobře známe, nejčastěji v kombinaci se švestkami, jako náplň závinů, buchet koláčů v mleté formě. Zato maková zrníčka poslouží jako posyp pečiva. 

Prioritou FITBOY produktů je dovoz s co nejmenší uhlíkovou stopou. Pokud je to pro nás možné, dovážíme lokální suroviny. A to pro mák platí stoprocentně.

Administrativní zařazení: Olejnatá semena

Země původu: Česká Republika

Složení: Mák modrý 100%

Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě

Nutriční hodnoty

(Ve 100g výrobku je průměrně obsaženo)

Nutriční ukazatel

Hodnota

Jednotka

Energie

525/2198

Kcal/kJ

Tuky

41,6

g

- z toho nasycené mastné kyseliny

4,5

g

Sacharidy

28,1

g

- z toho cukry

3

g

Vláknina

-

g

Bílkoviny

18

g

Sůl

0

g

 

Prodáváme jen to, co sami jíme! Na dobré jídlo máme čuch! Pod značkou FITBOY se skrývají kvalitní a čerstvé potraviny za super cenu.

Sami moc rádi mlsáme, ale zároveň chceme být fit. Toto zákeřné celoživotní dilema jsme vyřešili jednou pro vždy i za vás. Těmi nejlepšími FITdobrotami, které si můžeme dopřát a vám nabídnout, jsou ořechy, lyofilizované ovoce, sušené plody v nejrůznějších polevách, kakao či káva.
Všechny potraviny kupujeme v co nejvyšší kvalitě u nás i v zahraničí, sami je následně zpracováváme a balíme. Díky tomu si vy, naši zákazníci, můžete koupit pod značkou FITBOY kvalitní, čerstvé i BIO potraviny za nejlepší ceny na trhu.

Spoustu FITdobrot nakupujeme od lokálních pěstitelů. Například mák, slunečnice, tykev a mnoho dalších. Dáváme krabicím i vyplním druhou šanci a bojujeme proti plýtvání jídla.


Nakupováním značky FITBOY se i vy podílíte na lepší budoucnosti.

sekundarni_logo_bile_pozadi

Podobné produkty

Mák modrý
139 Kč
2339