DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY NÁKUPY OD 1500 Kč

FITBOY Lněné semínko hnědé BIO 500 g 500g

Neohodnoceno
Značka: FITBOY

Také lněné semínko v BIO kvalitě je důležitou součástí Vašich jídelníčků. Jedna lžička denně se určitě někam vleze, třeba do svačiny. 

Certifikát : CZ-BIO-003.203-0005680

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024
69 Kč
FITBOY Lněné semínko hnědé BIO 500 g 500g
Neohodnoceno
Značka: FITBOY
Lněné semínko hnědé BIO
BIO

Len setý je jednoletá bylina pěstována pro vlákna a olejnatá semena. Pochází z regionu mezi východním Středomoří a Indii. Ve velkém se len pěstoval již ve starověkém Egyptě.

Lněná semínka jsou opravdovými borci mezi ostatními semínky. Pro své vysoké výživové hodnoty jsou opravdu nejbohatší. Konkrétně na omega 3 mastné kyseliny, které se vyskytují hlavně v rybím tuku, mají příznivý vliv na metabolismus tuků (snižují LDL cholesterol). Vyznačují se vysokým obsahem vitamínů B1, B2, B3, B5, B6, vitamínu E. Dále obsahem vápníku, železa, manganu, hořčíku, fosforu, draslíku, selenu a zinku. Je plné vlákniny -  1 lžíce lněného semínka obsahuje asi 3 gramy vlákniny. Lněná semínka navíc obsahují oba typy vlákniny, tedy rozpustnou a nerozpustnou. Rozpustná vláknina pomáhá například udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi, zpomaluje trávení, žaludek tak do mozku vysílá signál pro pocit plnosti a vy tedy necítíte chuť ani potřebu konzumovat další jídlo. Nerozpustná vláknina působí preventivně proti zácpě, vzniku hemoroidů a jedná se o zdroj potravy pro střevní mikrobiom.

Využití lněného semínka je opravdu široké. Nejlepší je lněná semínka rozemlít nebo rozdrtit. Celá zrníčka by totiž prošla trávicím traktem bez toho, že by z nich organismus dokázal vstřebat všechny výživné a zdraví prospěšné látky.

Má lehce oříškovou chuť tudíž je výborné na dochucování různých salátů nebo při domácím pečení slaného pečiva, sladkých sušenek i do polévek či ve formě oleje. 

Administrativní zařazení: Olejnatá semena

Země původu: Polsko 

Složení: Lněné semínko hnědé BIO 100%

Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě

Nutriční ukazatel

Hodnota

Jednotka

Energie

431/1927

Kcal/kJ

Tuky

30,9

g

- z toho nasycené mastné kyseliny

3,0

g

Sacharidy

2,0

g

- z toho cukry

1,6

g

Vláknina

38,6

g

Bílkoviny

24,4

g

Sůl

0,15

g

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Semínka
Vlastnosti: Bio